30% от българчетата никога не са ползвали интернет

30.04.2017 г. 16:51:33 ч.
/
30% от българчетата никога не са ползвали интернет
В Румъния и България децата, които никога не са ползвали интернет, са 30%. Това каза президентът на КНСБ Пламен Димитров по време на международен младежки форум "Бъдеще за труда, бъдеще за младите хора".
Според него страната ни изостава от процеса на дигитализация. Тя е на другия полюс, независимо, че имаме най-добрия достъп до интернет в сравнение със страните от Стара Европа. Например в Естония правото на интернет е гарантирано на всички граждани от 2000 година. В училище всяко дете е с таблет.
По отношение на дигитализацията друг измерител е темпът на онлайн продажбите. В страната ни онлайн продажбите са под 10%. По думите на Пламен Димитров цялата Централна и Източна Европа изостава. Държавите, които могат да си позволят новите технологии, на практика ще си осигурят по-ниски разходи за труд и по-висока производителност и ще си останат по-напред от новоприсъединилите се.
"Тези които са напред, ще останат напред, а ние които сме назад, ще бъдем изхвърлени от дигиталната революция", посочи Димитров.
Снимка:gradvelin.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика