Начало >Добруджа >Общество

80 кг. месо е иззето от двете заведения за хранене в Кранево (ВИДЕО)

23.07.2015 г. 14:03:01 ч.
/ ИА Добруджа
 80 кг. месо е иззето от двете заведения за хранене в Кранево (ВИДЕО)
80 кг. е установеното налично количество месо, което е иззето от двата обекта за хранене в с. Кранево. Това информира днес д-р Анка Борисова, началник отдел ” „Контрол на храни” в ОД БХ в Добрич.
Сигналът за наличие на антраксни бацили в транжорна, намираща се на територията на град Варна и установена експедиция на продукти до двата обекта в курортното селище, е подаден вчера, заяви  специалиста. Д-р Борисова уточни, че още вчера е  направена  дизенфекция в кухненските блокове на обектите, след което те са били запечатани. Днес бяха взети проби за установяване на ефективността на дезинфекционните дейности. Обектите ще останат затворени до излизане на резултатите от лабораторните анализи. Според управителите на двете заведения за хранене, месни продукти от заразената пратка не са консумирани от туристите, както и от страна на персонала на заведенията.
Веселин Даков, управител на бистро Интер Парк, стопанисвано от фирма Интермарк, количеството заразено месо, иззето от инспекторите е  40 броя кебапчета и 40 броя кюфтета, както и 4,5 кг. свинско каре.  То е било заредено на 20-ти юли. Общото количество месо иззето от кухнята е  около 30 кг. 
50 са туристите - българи и руснаци, които се изхранват в заведението. Парите, които са платени за вечери ще бъдат върнати, от тук нататък, до излизане на резултатите от пробите, те ще получават само закуска, уточни Даков.
 

Виж видеото

Източник:Президентство на РБ

Коментирайте
Подобни новини
Откриха официално кино „Арена“ в Добрич (ВИДЕО и СНИМКИ)
Откриха официално кино „Арена“ в Добрич (ВИДЕО и СНИМКИ)
Ивайло Дончев представя в Добрич книга, която описва 17-месечното му пътешествие по света (ВИДЕО)
Ивайло Дончев представя в Добрич книга, която описва 17-месечното му пътешествие по света (ВИДЕО)
Предстои публично обсъждане на отчета за бюджета на Община Добрич за 2025 година
Предстои публично обсъждане на отчета за бюджета на Община Добрич за 2025 година
Времето на 19 юни
Времето на 19 юни



Яндекс.Метрика