Даяна Димитрова с изключителен резултат на ДЛОП по вдигане на тежести

12.11.2018 г. 14:00:23 ч.
/
Даяна Димитрова постигна пореден изключителен резултат на проведения миналата седмица във Варна втори кръг от Държавното лично-отборно първенство по вдигане на тежести. При жените, в кат. до 48 кг. представителката на СКВТ „Добрич”  постигна 75 кг. в изхвърлянето, като в изтласкването вдигна 100 кг., което бе далеч над конкурентките й. Любопитно е, че последната българка, която е успявала да вдигне 100 кг. в тази категория при жените е била Изабела Рифатова на Олимпиадата през 2000 г. Резултатите на Даяна дават сериозна заявка за атакуване на медалите на Европейското първенство за жени догодина, сподели треньорът й Божидар Божилов.  Даяна е получила покана за участие в поредното издание на турнира в памет на олимпийския ни шампион Милен Добрев. На състезанието в Пловдив ще участват най-добрите наши състезатели, като ще има и международно участие.
На Държавното във Варна СКВТ „Добрич” участва общо със 7 състезатели. При мъжете, в кат. до 67 кг. Николай Димитров завърши трети.
Останалите петима щангисти бяха до 13 год. възраст, водени от треньора Жанета Георгиева. Двама от тях се класираха на второ място -  Денис Али (кат. до 62кг.) и Диян Ангелов (кат. до 50кг.). Трети места завоюваха Иван Митев (кат. до 50кг.) и Йозен Махмуд (кат. до 62кг.).