Начало >Добруджа >Общество

Добричкият Скейт парк - притегателно място за колоездачи и скейтбордисти (ВИДЕО)

21.06.2023 г. 15:28:45 ч.
/
Добричкият Скейт парк - притегателно място за колоездачи и скейтбордисти (ВИДЕО)
Скейт паркът в Добрич е любимо място на тийнейджърите. Момчетата се събират да карат колелета, скейтборд, тротинетки, ролери и кънки. Всички са убедени, че по-хубав Скейт парк от добричкия няма в България.

Момчетата предпочитат велосипеда и не се страхуват да покажат екстремно препускане. Някои от тях карат и скейтборд, но това се случва все по-рядко. Лупингите, които правят не са за майки и баби.
От екип на медийна група „Добруджа“ научават, че и тази движеща се дъска си има рожден ден. Младежите между 12 и 15 години с удоволствие застават пред камерата и дори признават, че трябва да имат предпазни средства като каски и наколенки, но рядко ги слагат.

21 юни е обявен от Международната асоциация на скейтбордистките компании IASC, за международен ден  на скейтбординга.
Първият скейтборд е направен 1930-те год. в Америка и е представлявал сърф, прикачен към 4 колелца. Тогава не е бил измислен полиуретанът (от който се правят колелцата в наши дни) и затова устройството е било много опасно и е вдигало много шум.
Когато първите скейтбордисти преминавали по улиците, всички са се сърдели и полицията е имала проблеми. От 1930-те до 1960-те год. е било забранено да се кара скейтборд. През 1960-те години обаче той отново нашумял сред младите и започнало масовото му производство.

Репортаж на Севдалина Сарандева и Стефан Калев

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Мексиканката Една Делгадо: Чувствам България като втори дом (ВИДЕО)
Мексиканката Една Делгадо: Чувствам България като втори дом (ВИДЕО)
Прогноза за времето в петък
Прогноза за времето в петък
Приходите от нощувки през май в област Добрич достигат 7,2 милиона лева
Приходите от нощувки през май в област Добрич достигат 7,2 милиона лева
Кая от Америка с добри впечатления от България (ВИДЕО)
Кая от Америка с добри впечатления от България (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика