Начало >Добруджа >Общество

Изборите и референдумът ще ни струват повече от 50 милиона лева

27.08.2015 г. 12:22:35 ч.
/
Изборите и референдумът ще ни струват повече от 50 милиона лева
Правителството одобри план-сметката за разходите по подготовката и произвеждането на местните избори и националния референдум на 25 октомври тази година. Необходимите средства за вота възлизат на 50 551 000 лева, съобщиха от пресслужбата на Министерски съвет.
За организационно-техническите дейности, които Министерския съвет трябва да извърши, са предвидени 37 млн. лв. От тях 21,4 млн. лв. са планирани за заплати и осигурителни вноски на членовете на общинските и секционните избирателни комисии. В тази сума са предвидените средства за логистично осигуряване на изборния процес, вкл. за отпечатване на хартиените бюлетини, осигуряване на устройства за машинно гласуване, консумативи и т.н.
На ЦИК ще бъдат преведени общо 6,2 млн. лв., като от тях 4 150 000 лв. са за материално-техническо осигуряване и обработка на резултатите, 300 000 лв. за възнаграждения и осигурителни вноски на заетите по граждански договори, 1 млн. лв. за разходи за медийни пакети за партии, коалиции и инициативни комитети, а 750 000 лв. са за разяснителна кампания за правата и задълженията на гражданите и за начина на гласуване.
Средствата, планирани за МВР, са 4 млн. лв., а Главната дирекция „Гражданска регистрация и административно обслужване“ към Министерството на регионалното развитие и благоустройството ще получи 1 млн. лв.
За организирането на изборите в чужбина Министерството на външните работи ще разполага с 1,5 млн. лв. 16 000 лв. са за Министерството на образованието и науката за ползването на училищната база.
Към бюджетите на БНТ, БНР, БТА и Сметната плата ще бъдат отделени съответно 500 000 лв., 200 000 лв., 100 000 лв. и 35 000 лв.
Постановлението е прието неприсъствено. 
Снимка:viaranews.com

Коментирайте
Подобни новини
Възпитаници на Мария-Габриела Русева със специална награда от международен конкурс във Варна
Възпитаници на Мария-Габриела Русева със специална награда от международен конкурс във Варна
Пожар в нива близо до град Добрич, огънят тръгнал от сухи треви
Пожар в нива близо до град Добрич, огънят тръгнал от сухи треви
Времето на 8 юли
Времето на 8 юли
Сладкар от Добрич: Шоколадът винаги е присъствал на нашата трапеза (ВИДЕО)
Сладкар от Добрич: Шоколадът винаги е присъствал на нашата трапеза (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика