Начало >Добруджа >Регионални

Концерт на ансамбъл "Чинари" за финал на празника на Каварна (СНИМКИ)

06.05.2025 г. 20:19:31 ч.
/
Концерт на ансамбъл "Чинари" за финал на празника на Каварна (СНИМКИ)
С концерт на Ансамбъл „Чинари“ завърши празничния 6 май в Каварна. На сцената на площад „Защитата на Каварна“ артистите от ансамбъла  представиха избрани моменти от своите емблематични спектакли, сред които „Магията на танца“, „Траките“, „Ние Българите“, „Възрожденски разкази“ и др.
Поздрав към жителите и гостите на града отправи кметът на Община Каварна Елена Балтаджиева.
Честити да сме всички, които празнуваме заедно днес, и които милеем за нашия град и община! Да сме здрави, силни, сърцати и вдъхновени за нови и добри дела! Нека Св. Георги Победоносец да закриля всеки дом, да носи здраве и берекет, духовност и обич, вяра и надежда за благодатен живот!, каза в своето приветствие Балтаджиева.

На финала тържествена заря озари небето над града.

По-рано днес на сцената в центъра на града се изявиха малките възпитаници от детска градина „Радост“, които очароваха публиката с танцови и певчески умения. Местните  самодейни състави, Вокална академия „Каварна“, Детски народен хор „Шарено коланче“ и Фолклорен танцов състав „Бизоне“ при НЧ „Съгласие -1890“ и вокалните групи  при СУ „Стефан Караджа“ и ОУ „Йордан Йовков“  със своите изпълнения  привлякоха жителите и гостите на площада в Каварна. Със своята енергия, танцьорите от Детска фолклорна танцова школа „Орисия“ и фолклорен танцов състав „Мераклии“ представиха богатството на българските народни танци. Обедният фолклорен концерт продължи с изпълненията  на оркестър „Приятели фолк“ от град Добрич.

снимки: Стефан Калев и Преслав Димитров



Коментирайте
Подобни новини
Село Росеново празнува с песни и танци (СНИМКИ)
Село Росеново празнува с песни и танци (СНИМКИ)
Кметът на Община Тервел с поздрав по повод празника на града
Кметът на Община Тервел с поздрав по повод празника на града
Фолклорни ритми огласят Каварна за празника на града (СНИМКИ)
Фолклорни ритми огласят Каварна за празника на града (СНИМКИ)
Осмо издание на фолклорния събор „Гергьовска люлка“ се провежда днес в с. Изворово (СНИМКИ)
Осмо издание на фолклорния събор „Гергьовска люлка“ се провежда днес в с. Изворово (СНИМКИ)



Яндекс.Метрика