Конгресът на БСП ще одобри предизборните обещания

04.02.2017 г. 08:50:08 ч.
/
Конгресът на БСП ще одобри предизборните обещания
Конгресът на БСП ще обсъжда и приеме днес предизборната платформа, с която партията ще се яви на предсрочните парламентарни избори. Сред акцентите са напълно безплатно медицинско обслужване на здравноосигурените лица и ограничаване на всички скрити форми за допълнително заплащане; приспадане на лихвите по кредит за първо и единствено жилище до 100 000 лв. на млади семейства от дължимия данък общ доход; както и създаване на възможност наименованието "Българско" да бъде поставяно на продукти, произведени в страната и с основна суровина от български произход, а наименованието "Свежи плодове и зеленчуци" - само на плодове и зеленчуци, произведени у нас.

Окончателно БСП се отказва от премахването на плоския данък, като предлага две нови данъчни правила - приспадане до 50 лв. на дете месечно от дължимия данък общ доход на работещите родители и въвеждане на 20% данък върху доходите на физически лица, чиито приходи от заплати, ренти и наеми са над 120 000 лева годишно. Социалистите обещават и увеличение на месечното парично обезщетение за отглеждане на дете от 1 до 2 години до размера на минималната работна заплата. В момента обезщетението е 340 лв. на месец, а минималното възнаграждение - 460 лв.

В платформата не е записано откъде ще дойдат парите за реализиране на социалните мерки, както и няма разчети колко средства са необходими.

Конгресът на БСП ще обсъди и поправки в устава на партията, с които да се въведе мандатност за народни представители. Предложението е социалисти, прекарали 12 години в парламента, да не могат да се кандидатират за следващ мандат. Очакват се големи спорове, тъй като и сега структури на партията бойкотират предложението на Корнелия Нинова и издигат стари лица за кандидат-депутати.

Друга промяна в устава, която ще се обсъжда, е въвеждането на пряк избор на лидер на партията.
Снимка:www.dnevnik.bg
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Омбудсманът сезира КС срещу изискването – технически преглед на МПС само при платени глоби
Омбудсманът сезира КС срещу изискването – технически преглед на МПС само при платени глоби
ЕК официално спира част от втория транш по ПВУ на България
ЕК официално спира част от втория транш по ПВУ на България
"Възраждане" пита ЕК защо няма реакция за приетата забрана за износ на горива
"Възраждане" пита ЕК защо няма реакция за приетата забрана за износ на горива
Общественият съвет за Национална детска болница подаде оставка
Общественият съвет за Национална детска болница подаде оставка



Яндекс.Метрика