Мадуро обяви победа в "електрическата война"

13.03.2019 г. 09:45:21 ч.
/
Мадуро обяви победа в "електрическата война"
Президентът на Венецуела Николас Мадуро обяви снощи победа в "електрическата война", предизвикана според него от Пентагона и съобщи, че е създадена "президентска следствена комисия", за която ще поиска помощ от Русия, Китай и Иран, предаде Франс прес.
"Обявявам победа в електрическата война", заяви Мадуро на заседание с министрите, предавано по телевизията.
Венецуела е в плен от миналия четвъртък на най-тежката криза в електроснабдяването, парализирала транспорта, комуникациите, търговията и бита на населението, припомня БТА.
Електроснабдяването е почти възстановено в Каракас и в повечето щати според правителството, но не и в провинцията.
От началото на кризата Мадуро обвинява Съединените щати и опозицията, че са извършили "кибернетична атака" срещу главната електроцентрала. "Имаме доказателства, че кибератаката е водена от Хюстън и Чикаго в САЩ и че тя е поръчана от Пентагона", заяви Мадуро.
"Ще поискам помощ от ООН, Китай, Русия, Иран и Куба - страни с голям опит в кибератаките", продължи той. "Ще разкрием каква е била атаката, кой я е извършил и с каква цел", добави Мадуро, цитиран от АФП.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика