Начало >Добруджа >Общество

Младши съдия встъпи в длъжност в Окръжен съд - Добрич

01.07.2019 г. 17:06:16 ч.
/
Младши съдия встъпи в длъжност в Окръжен съд - Добрич
Младши съдия Георги Пашалиев е новото попълнение в състава на Окръжен съд - Добрич. Назначен е с решение на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет, след проведен конкурс и успешно завършено задължително първоначално обучение в Националния институт на правосъдието. Днес той положи клетва и подписа акта си за встъпване в длъжност пред Общото събрание на съдиите в Окръжния съд. Младши съдия Пашалиев бе посрещнат с добре дошъл от председателя на институцията Галатея Ханджиева и поздравен от останалите съдии. Той е на 29 години, от град Гоце Делчев. Завършил е Природо-математическа гимназия „Яне Сандански“ - гр. Гоце Делчев, след което специалност “Право” в Нов български университет. Придобива юридическа правоспособност през 2016 г. след проведен стаж в Софийски градски съд.

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика