Начало >Добруджа >Регионални

Николай Ангелов: Сезонът в Балчик се очертава по-слаб от миналогодишния (ВИДЕО)

15.07.2019 г. 13:58:23 ч.
/
Николай Ангелов: Сезонът в Балчик се очертава по-слаб от миналогодишния (ВИДЕО)
На този етап туристическият сезон при нас се очертава по-слаб от миналогодишния, заяви кметът на Община Балчик Николай Ангелов. Той обясни спада основно с прогнозните за лошо време.
 
„Туристите са мобилни и се интересуват от метеорологичните условия. Лично аз получих миналата седмица официално предупреждение, че в Балчик ще има бури, виелици и ниски температури. За наша радост не беше толкова страшно, почти нямаше и дъждове. Но температурите бяха до 22-23 градуса. Прогнозите сега са, че предстои да стане по-топло и да бъде слънчево. Надявам се, че с лятното време ще дойдат и туристите, и очаквам да постигнем нормалната за юли и август стопроцентова заетост“, заяви Николай Ангелов.
 
Неговият колега в Мангалия – кметът Кристиан Раду, потвърди силната връзка между прогнозите за времето и броя на туристите. В румънския черноморски град през миналата седмица също е отчетен спад на почиващите. Катастрофалните прогнози за бури край Мангалия не се потвърдиха, но те влияят на туристите, отбеляза кметът Кристиан Раду.
 
Репортаж на Димитър Узунов и Петър Петров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Камерният музикален фестивал „В Двореца“ събира музикални светове в четири тематични вечери
Камерният музикален фестивал „В Двореца“ събира музикални светове в четири тематични вечери
Над 2 500 изпълнители се очаква да вземат участие тази година в събора край Дебрене
Над 2 500 изпълнители се очаква да вземат участие тази година в събора край Дебрене
Утре стартира основният ремонт на 29 км третокласни пътища в община Генерал Тошево
Утре стартира основният ремонт на 29 км третокласни пътища в община Генерал Тошево
Училището в село Стефаново вече разполага с модерен STEM център (СНИМКИ)
Училището в село Стефаново вече разполага с модерен STEM център (СНИМКИ)



Яндекс.Метрика