Помпео: Ще изолираме Мадуро

13.04.2019 г. 09:38:25 ч.
/
Помпео: Ще изолираме Мадуро
САЩ планират заедно с чуждестранни съюзници и партньори да засилят изолацията на венецуелския президент Никола Мадуро. Това съобщи в петък американският държавен секретар Майкъл Помпео. 
Той изнесе реч в чилийската столица Сантяго, където очерта политиките на сегашната американска администрация към Латинска Америка."Не се заблуждавайте: САЩ ще продължат да изолират Мадуро заедно с всички коалиционни партньори. Към днешна дата САЩ са отменили визите за 718 съучастници в Мадуро и са наложили санкции на повече от 150 организации," каза Помпео. За коалицията той има предвид 54 страни, включително САЩ, които призовават Мадуро да напусне политическата сцена в Каракас.
Помпео припомни, че само няколко часа по-рано американските власти отново затегнаха санкциите срещу венецуелските власти и нейния петролен сектор.
Помпео започна вчера обиколка в Южна Америка, фокус на която ще бъде кризата във Венецуела.

 
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад



Яндекс.Метрика