Прекрояват бюджета за 2025 година

16.01.2025 г. 15:47:55 ч.
/
Прекрояват бюджета за 2025 година
Бюджетът за тази година ще бъде променен съобразно политиките на новото правителство. Това обяви вече бившият служебен финансов министър Людмила Петкова, която ще остане във ведомството. По думите ѝ има два варианта - да бъде изтеглен бюджета и да бъде внесен нов или вече внесения да бъде променен между двете четения.

Петкова коментира и увеличението на заплатите в МВР и отбраната като обясни, че не е коректно обещаните по-високи заплати да не бъдат изплатени. Още през януари служителите в силовите ведомства ще вземат повече пари. Приемането на България в еврозоната остава основна цел и за новия министър.

"Това е едно от най-големите предизвикателства пред нашето правителство - именно стабилизирането на публичните финанси, това, което се случи с публичните финанси на България последните 4 години на Бг е меко казано е тревожно. Последиците ги виждаме - дефицит 18 милиарда, имаме шанс да влезем в еврозоната, този шанс не бива да бъде пропиляван, ще положим всички усилия България да има стабилни публични финанси", обясни новият финансов министър Теменужка Петкова.

По думите на Людмила Петкова, най-вероятно България е изпълнила критериите за приемане на еврото и ще може до края на месеца правителството да поиска извънредни конвергентни доклади, с които това да се докаже и страната да получи дата за приемане на еврото.
Снимка:bntnews.bg
Източник:БНТ

Коментирайте
Подобни новини
Премиерът: Връщаме на данъкоплатците 1,4 милиарда евро от банката-касичка на старата власт
Премиерът: Връщаме на данъкоплатците 1,4 милиарда евро от банката-касичка на старата власт
Борислав Сарафов подаде оставка
Борислав Сарафов подаде оставка
Тежък инцидент с автобус край Малко Търново – двама загинали и много ранени
Тежък инцидент с автобус край Малко Търново – двама загинали и много ранени
Остриетата на Радев, които са фаворити за министерски кресла
Остриетата на Радев, които са фаворити за министерски кресла



Яндекс.Метрика