Начало >Добруджа >Общество

РУО-Добрич отличи изявени ученици и преподаватели от област Добрич (ВИДЕО)

Връчени бяха и най-големите отличия в областта на образованието – грамотите „Неофит Рилски“
19.05.2026 г. 16:02:04 ч.
/
РУО-Добрич отличи изявени ученици и преподаватели от област Добрич (ВИДЕО)
Тържествено награждаване на ученици, класирани за националните кръгове на ученическите олимпиади и състезания, както и на техните учители, организира днес Регионалното управление на образованието – Добрич. Събитието се проведе в концертната зала на Средно училище „Св. Климент Охридски“ в Добрич. Церемонията бе организирана със съдействието на Ротари клуб – Добрич, който осигури ваучери за книги за всички ученици и учители от общините в област Добрич, получили грамоти за своя труд, талант и постижения.
„Това е важна за нас церемония, която се провежда в навечерието на 24 май – празник, който обединява цялата ни нация и показва, че България е територия на духовността“, каза при откриването на събитието Светлана Василева – началник на РУО – Добрич.
Гости на събитието бяха областният управител на Добрич Руслан Томов, както и инж. Пенчо Керванов – президент на Ротари клуб – Добрич, заедно с Петър Петров и Ивелина Александрова – представители на клуба.
На церемонията бяха връчени и грамотите „Неофит Рилски“. „Имаме честта като РУО, от името на министъра на образованието и науката проф. Георги Вълчев, да връчим тези грамоти, които са най-висшето отличие в областта на образованието в нашата страна“, каза Светлана Василева.
Грамоти „Неофит Рилски“ за дългогодишна цялостна трудово-професионална дейност в сферата на предучилищното и училищното образование получиха: Мима Стойчева – директор на ДГ „Детелина“ в гр. Каварна; Детелина Георгиева Георгиева-Картелова – старши учител в СУ „Св. Климент Охридски“ – Добрич; Мартин Иванов Петров – старши учител в СУ „Любен Каравелов“ – Добрич; Мария Стоянова Попова – старши учител в СУ „Св. Климент Охридски“ – Добрич; Димитричка Георгиева Петрова – заместник-директор в ОУ „Христо Ботев“ – Добрич; Соня Славова Радева – старши учител в СУ „П. Р. Славейков“ – Добрич; Силвия Денчева Тончева – заместник-директор на ЕГ „Гео Милев“ – Добрич.
Проявата започна с музикална програма, подготвена от СУ „Св. Климент Охридски“, които за поредна година са домакини на церемонията по награждаването на ученици, класирани за националните кръгове на олимпиади и състезания, както и на техните преподаватели.
Грамоти получиха всички ученици, постигнали успехи в областните и националните кръгове на олимпиади по български език и литература, чужди езици, информационни технологии, география и икономика, физика и астрономия, биология и здравно образование и други дисциплини. С отличия за високите резултати в подготовката на учениците бяха удостоени и техните учители.
С грамоти бяха отличени също ученици и преподаватели от учебни заведения в областта, постигнали високи резултати в регионални и национални състезания по професии.

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Млади хора ще предлагат идеи за бъдещето на своите общини в конкурс на НСОРБ
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
Отличия за вазовците от Добрич на състезанието „Стъпала на знанието“
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
126 са желаещите да придобивят право на лов в Добрич, сред тях шест са жени
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич
Ротари клуб Добрич дари реанимационна линейка на МБАЛ - Добрич



Яндекс.Метрика