Начало >Добруджа >Общество

​С изпълнение на "Ода на радостта" и Добрич се включи в национална инициатива за Деня на Европа

09.05.2026 г. 14:14:43 ч.
/
​С изпълнение на "Ода на радостта" и Добрич се включи в национална инициатива за Деня на Европа
С изпълнение на химна на Европа и празнична програма пред Художествена галерия – Добрич днес в Добрич беше отбелязан Денят на Европа. Събитието бе организирано от Общински културен институт „Добрич“ съвместно с Представителството на Европейската комисия в България като част от националната инициатива „Да отбележим заедно Деня на Европа“.

Празникът започна с изпълнение на химна на Европа – „Ода на радостта“, представен от Духов оркестър – Добрич с диригент Росица Бояджиева-Вълева. Музикантите се включиха едновременно с оркестри от различни градове в страната в общото изпълнение на произведението, превърнало се в символ на европейското единство.

Организаторите подчертаха, че инициативата е посветена на мира, единството и общите европейски ценности, които Денят на Европа символизира вече повече от седем десетилетия.

Коментирайте
Подобни новини
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
27 юни е Световен ден на риболова
27 юни е Световен ден на риболова



Яндекс.Метрика