САЩ санкционираха иранския външен министър

01.08.2019 г. 09:01:57 ч.
/
САЩ санкционираха иранския външен министър
ъединените щати наложиха финансови санкции на иранския външен министър Мохамад Джавад Зариф, обяви агенция за контрол на чуждите активи американското министерство на финансите, цитирана от "Ройтерс".
Мерките се обявяват, защото Зариф действа от името на върховния водач Аятолах Али Хаменей, "прилага безразсъдния му дневен ред и е основният говорител на режима по света," се казва в изявление на финансовия министър Стивън Мнучин.
Санкциите бяха очаквани, след като подобни мерки бяха взети за обкръжението на Хаменей. По-късно представители на САЩ обясниха, че са готови да продъжлат диалога с Иран, но не гледат на първия дипломат на Техеран като на възможен събеседник.
Зариф реагира незабавно, като заяви, че е подложен на санкции, защото Вашингтон, изглежда, го смята за заплаха за дневния си ред.
Напрежението нараства от изтеглянето на САЩ от ядреното споразумение с ислямската република и се засилва още повече от нападенията срещу танкери през май, свалянето на американски дрон от Иран и инициативите за мисия за сигурност на корабоплаването в Ормузкия проток.
Снимка:static.politico.com
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика