ТЕНИС: Чехкиня спечели Albena open

06.10.2014 г. 09:25:00 ч.
Водачката в схемата Пернила Мендешова (Чехия) спечели титлата на международен турнир по тенис за жени в Албена с награден фонд 10 хиляди долара. На финала Мендешова победи номер 7 Елена Богдан (Румъния) с 6:4, 0:6, 6:3. Двете си размениха по пет пробива в мача, но в решителната трета част чехкинята спечели с 6:3. За Мендешова това е трета титла в кариерата на сингъл от турнирите на ITF.
Румънките Ралука Елена Платон и Диана Бузеан триумфираха при двойките в международния турнир по тенис за жени Albena Open с награден фонд 10 000 долара. На финала поставените под №2 в основната схема надделяха с 6:2, 6:2 над Хелен Плоскина (Украйна) и Анастасия Вдовенко (Молдова). Призьорките получиха красиви плакети и прекрасни букети от директора на турнира Руслан Йорданов.