Начало >Добруджа >Регионални

Учреди се Обществен съвет по регионално развитие

03.12.2013 г. 13:22:00 ч.
/ ИА Добруджа
Учреди се Обществен съвет по регионално развитие
Днес бе учреден Обществен съвет по регионално развитие. Стимулиране на партньорството с бизнеса и скъсяване на разстоянието между регионалната и централна власт, е неговата цел, съобщават от Областна администрация.
Във връзка с инициативата на Областния управител Недко Марчев и след заявено обществено желание за участие, днес, 3 декември, се проведе Учредително заседание на Обществения съвет по регионално развитие. Целта на Съвета е да бъде стимулирано партньорството между държавната, местната власт и бизнеса и да се търсят общи решения на съществуващи проблеми. Областният управител обърна внимание, че очакванията са, голяма част от решенията на този Обществен консултативен съвет на по - късен етап да станат решения на Областна администрация, а други – да бъдат поставени на вниманието на съответните министерства. Присъстващите 20 учредители бяха запознати с проекта на Устройствен правилник, който ще бъде приет на второто заседание, след постъпили предложения и допълнения в определения 10-дневен срок.
Областният управител благодари на участниците-учредители и изрази удовлетвореност от старта на съвета, който ще бъде гъвкава и отворена структура. Отправена бе покана към присъстващите да направят свои предложения за актуална тема, по която да дискутира следващия път, както и да изпратят по електронен път предложения кои министри да бъдат поканени на следващи заседания.
Присъстващите подкрепиха заявеното намерение, Общественият съвет за регионално развитие да се изпълни със съдържание по регионални политики с бизнес насоченост и гласуваха единодушно учредяването на новия консултативен орган.
В работата на учредителното заседание взеха участие представители на: Асоциацията на индустриалния капитал в България, Съвета по туризъм - с. Кранево, ДЗИ – Генерал Тошево, Добруджански съюз на зърнопроизводителите, Граждански форум „Промяна", Асоциация на българските зърнопроизводители, Гражданско движение „За Добрич", АСА България, Общинска банка, ТПП - Добрич, Младежка организация на Асамблеята на Европейските региони, Пътно строителство АД, представители на земеделски кооперации, както и на общински администрации.


Коментирайте
Подобни новини
23 събития са включени в културния афиш на Община Балчик за месец май
23 събития са включени в културния афиш на Община Балчик за месец май
80 нуждаещи се жители на община Каварна получават подкрепа чрез  „Топъл обяд“
80 нуждаещи се жители на община Каварна получават подкрепа чрез „Топъл обяд“
РИК – Добрич преустанови машинното гласуване в още една секция
РИК – Добрич преустанови машинното гласуване в още една секция
В Шабла ще се проведе събитие в памет на героите от Април 1876
В Шабла ще се проведе събитие в памет на героите от Април 1876



Яндекс.Метрика