24.03.2014 г. 21:19:00 ч.
/
С драматична загуба от отбора на Левски във втория мач от плейофната серия, Добруджа 07 завърши дебютния си сезон във волейболната Суперлига на България. Момчетата на Мирослав Живков, които през сезона се утвърдиха като царе на драматичните обрати и резултати, затвърдиха това впечатление и в последния си мач, отстъпвайки на „сините" с 2:3 гейма.
В препълнената зала „Добротица" домакините започнаха нервно и загубиха първия гейм с 19:25. Във втория обаче успяха да се вдигнат и да изравнят след 25:22. Изключително драматично протече третият сет. След разменено водачество в началото, Добруджа успя да стигне до три точки преднина в края – 20:17, но не можа да съхрани предимството си и допусна изравняване 24:24. Последваха няколко възможности да бъде спечелена третата част, но в крайна сметка по-опитният тим на Левски затвори гейма с 35:33. Добруджанци обаче не паднаха духом и спечелиха четвъртия гейм с 25:22. Настроението и инерцията от четвъртата част се пренесоха и в тайбрека, като домакините дръпнаха с 3:0 точки, а първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 за Добруджа. След смяната на полета се смени и играта на двата отбора – „сините" започнаха да печелят точка след точка и стигнаха до успеха с 15:10 точки, а с това и до втората победа в серията, която ги класира на полуфиналите в Суперлигата.
За Добруджа 07 остава утехата от изключителното представяне в първия си сезон в този формат на волейболното първенство. Освен сребърните медали в турнира за Купата на България и класирането сред най-добрите осем в шампионата, момчетата на Мирослав Живков, както и цялото ръководство на клуба, върнаха волейболната публика в зала „Добротица", което е най-големият успех.