Начало >Добруджа >Общество

Военните машини достигат бедстващите села, няма населени места без ток, 12 села са без вода, спрени са влаковете към Кардам и Варна

09.01.2017 г. 16:32:28 ч.
/ ИА Добруджа
Военните машини достигат бедстващите села, няма населени места без ток, 12 села са без вода, спрени са влаковете към Кардам и Варна
„Отменено е бедственото положение на територията на община Тервел. Работата по възстановяването на нормалния ритъм на живот не спира и днес. С високопроходим автомобил на Пожарна безопасност и защита на населението е доставена специализирана храна и лекарства на малко дете в село Огняново, община Крушари. С такава техника е доставен и хляб в дома за възрастни в село Добрин в същата община, а възрастна болна жена е превозена до общинския център Крушари, където е поета от своите близки. Роторни снегорини на Областно пътно управление прочистват пътя от Тервел в посока Коларци - Ефрейтор Бакалово - Крушари. Другото направление, по което се работи в община Крушари е от общинския център до село Капитан Димитрово, като пътната отсечка до село Коритен е вече пробита“, информира Областният управител Детелина Николова.
            Към 16.00 часа по данни на дежурния в ОПУ Добрич за движение е отворен пътя Добрич - Силистра през Тервел и Алеково, а Добрич - Варна е отворен за всички превозни средства, включително и за над 12-тонни МПС.
            На територията на община Добричка е отворена отсечката Одринци - Ведрина, в посока Вълчи дол.  БАТ машината на ВМС е стигнала до Пчелник в посока Карапелит, а роторният снегорин на военното формирование в Шабла доближава село Спасово.
            Поради повреда на локомотива от ЖП гарата информираха, че днес са временно отменени курсовете на пътническите влакове по линията Добрич-Кардам и обратно и Добрич-Варна и обратно. Бързият влак София-Добрич се движи по разписание. От Автогара Добрич автобуси се движат в посока Варна и обратно, до Балчик и обратно. Автобуси днес са обслужвали и линиите Добрич – Победа - Свещарово и Добрич –Дончево - Драганово.
Отворен е пътят в двете посоки от Генерал Тошево. Работи се по разширяване на трасето от Генерал Тошево до Кардам. „През целия ден с наличната техника и екипи сме помогнали на всеки подал сигнал за помощ, доставени са хляб и стоки от първа необходимост до общинските центрове“, казва Областният управител.
            Няма населени места без електрозахранване, а без водоподаване в областта са общо 12 села. На територията на община Добричка се работи по отстраняване на авария на помпената станция във Ведрина, където 4 села са без вода. Екип на ВиК работи за отстраняване на авария в община Тервел, за да има вода в селата Орляк и Кочмар. В община Генерал Тошево без вода е с. Стамболийски, а в община Каварна – село Нейково. Отстранява се авария на помпена станция Крушари, за да се възстанови водоподаването в селата Габер, Александрия, Кап. Димитрово и Бистрец.

Коментирайте
Подобни новини
Д-р Северина Василева: В жегите се увеличава рискът от влошаване на психичното здраве (ВИДЕО)
Д-р Северина Василева: В жегите се увеличава рискът от влошаване на психичното здраве (ВИДЕО)
Водните аварии в област Добрич днес
Водните аварии в област Добрич днес
 Днес е концертът на Деси Слава в Добрич от фолклорното турне „България в душата ми“
Днес е концертът на Деси Слава в Добрич от фолклорното турне „България в душата ми“
Учениците от 11 клас на ПГАС-Добрич продължават своята учебна практика в реална работна среда
Учениците от 11 клас на ПГАС-Добрич продължават своята учебна практика в реална работна среда



Яндекс.Метрика