Взимат $1 млрд. от Пентагона за градежа на Стената с Мексико

08.03.2019 г. 09:44:18 ч.
/
Взимат $1 млрд. от Пентагона за градежа на Стената с Мексико
Сенаторът на САЩ Дик Дърбин заяви, че американското министерство на отбраната планира да отпусне 1 млрд. долара от фонда за заплати и пенсии на военните за изграждането на гранична стена между САЩ и Мексико. "Планът е да се извадят 1 млрд. долара от заплатите и пенсиите на военните", каза Дърбин за AP.
Той обясни, че средствата са на разположение, тъй като броят на новоназначените и доброволците е намалял, създавайки излишък в бюджета на армията.
Демократите в Камарата на представителите приеха миналия месец законопроект за отхвърляне на декларацията на американския президент Доналд Тръмп за национално извънредно положение. То беше обявено от държавния глава, за да може да пренасрочва пари от други фондове, включително военни, за изграждането на стената.
Сенатът също така блокира декларацията на Тръмп.
Снимка:naturalcapitalcoalition.org
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика