Запорираха марката "СДС"

15.08.2017 г. 12:45:19 ч.
/
Запорираха марката "СДС"
Държавата наложи запор върху търговската марка на Съюза на демократичните сили заради просрочени финансови задължения на партията. Така политическата сила изгуби правата върху някои от емблематичните си символи, с които се свързват славните й времена през 90-те години. 
"Това е един най-обикновен спор между търговци", заяви адвокат Диньо Бозаджиев пред NOVA. 
Преди 4 години той е нает от партията да води над 30 нейни дела в съда - от искове към Централната избирателна комисия до обжалвания на неплатени сметки към Топлофикация.
"Това беше съвсем инцидентен ангажимент в рамките на 5-6 месеца. От СДС не ми платиха хонорарите",
допълва адвокатът.
Според запорното съобщение, цитирано в  сайта "Медиапуул", партията дължи на адвоката 4200 лв. затова, че е водил тези нейни дела през 2013 година.
 Бозаджиев твърди, че е получил много малка част от сумата, а заради забавянията и съдебните процедури тя се е утроила.  
Снимка:img.hashtag-bg.com
Източник:Vesti.bg

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика