Токът за бита може да поскъпне от юли с повече от планираните около 4%

08.06.2023 г. 17:29:26 ч.
/
Токът за бита може да поскъпне от юли с повече от планираните около 4%
Токът за бита може да поскъпне от юли с повече от планираните около 4 процента заради действията на вече бившия енергиен министър Росен Христов в последните дни на мандата му. Това стана ясно от думите на председателя на Комисията за енергийно и водно регулиране Иван Иванов пред ресорната парламентарна комисия.

Разчетите на регулатора сега трябва да бъдат направени отново, обясни Иванов: 
"Беше издадена заповед на министъра на енергетиката за допълнително количество от ТЕЦ "Марица Изток 2",  което да бъде включено към микса за регулирания пазар. Това ще доведе до известно повишаване на цената на електрическата енергия. Заповедта е само от 2-3 дни, от министър Христов, той тогава беше действащ  министър и ние в момента изчисляваме, така че не мога да кажа нищо (повече), единствено мога да кажа, че ще има повишение. А това се прави с оглед ТЕЦ "Марица Изток 2", която иначе би работила на загуба, и то съществена загуба, да може да бъде подпомогната".
Окончателната цена на тока за бита ще бъде определена в края на месеца, ще влезе в сила от 1 юли и ще важи за едногодишен период.
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам



Яндекс.Метрика