30 българи в капана на гръцката буря

08.09.2023 г. 15:33:58 ч.
/
30 българи в капана на гръцката буря
Министерството на външните работи следи ситуацията с блокираните около 30 български граждани, които са във Волос, Гърция. Това заяви вицепремиерът и външен министър Мария Габриел.
България е в постоянен контакт с гръцките власти, отбеляза тя:

"В постоянен контакт сме с генералния консул в Солун. Българите имат необходимото - дали ще става въпрос за храна или лекарства. Следим ситуацията ежечасно. Имам информация за около 30 българи в региона на Волос. Имаме готовност в момента, в който има възможност те да достигнат от мястото, където са откъснати - това е в правомощията на гръцките власти, ние работим тясно с тях - да достигнат до място, откъдето могат да бъдат превозени до България или евакуирани".Страната ни има готовност да съдейства, ако са необходими транспортиране или евакуация на български граждани, засегнати от наводненията в Гърция, каза Габриел.

Гръцките власти имат възможност да достигнат най-бързо до бедстващи българи, но ние като държава сме готови да реагираме, добави Мария Габриел.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София



Яндекс.Метрика