Добра новина за работещите в Спешна помощ: 22% скок на заплатите им

18.08.2023 г. 14:43:44 ч.
/
Добра новина за работещите в Спешна помощ: 22% скок на заплатите им
С 22% се увеличават възнагражденията по категории персонал в Центровете за спешна медицинска помощ, а в Регионалните здравни инспекции – с 20 %. 

Това е било договорено на провелото се заседание на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в "Здравеопазването", свикано по инициатива на Федерацията на синдикатите в здравеопазването, съобщава на сайта си КНСБ.

На заседанието е поет ангажимент в кратък срок да започнат преговори за нов Колективен трудов договор за 2024 г. Страните са се договорили на отделен Отраслов съвет за тристранно сътрудничество да бъдат обсъдени приоритетите в здравеопазването, информира синдикатът.

Заместник-министърът на здравеопазването д-р Бойко Пенков е бил избран за председател на Отрасловия съвет на заседанието.

В процеса на изготвяне на държавния бюджет за 2023 г. от КНСБ са настояли да бъдат предвидени средства за увеличение за възнагражденията в Спешната помощ и здравните инспекции.

В края на юли парламентът прие законопроектите за държавен бюджет, за бюджета на Националната здравноосигурелна каса и на Държавното обществено осигуряване за 2023 г. 
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика