Доц. Ангел Кунчев: Тази година морето ни е най-чисто за последните 5-6 години

16.07.2023 г. 13:41:01 ч.
/
Доц. Ангел Кунчев: Тази година морето ни е най-чисто за последните 5-6 години
"Водата в Черно море е с най-добри показатели от последните 5-6 г. Възползвайте се от хубавото ни море при тези ужасни жеги". За това призова главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев в ефира на бТВ.

Той е в Приморско на семейна почивка и коментира, че продължава да се учудва какво недоверие имат хората към институциите, за да продължава да се спекулира, че водите на Черно море са замърсени. Последните изследвани проби показват, че няма никакво отклонение от микробиологичните показатели, които се следят.

Освен това експертите наблюдават данните и от Министерството на околната среда, откъдето потвърждават, че няма риск за здравето на хората.

"Няма никакви замърсявания - нито химични, нито радиологични. За риск от къпане изобщо не може да става дума", категоричен бе доц. Кунчев.

По негови думи не е лошо, че хората подават сигнали, тъй като работата на институциите е именно да ги проверят, за да няма съмнения.

Ако в Черно море има някакво замърсяване, то ще се дължи по-скоро, както през минали години, на проблем с пречиствателни станции, а не заради случващото се в Украйна, заключи доц. Кунчев.
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"
Откриха 73 контрабандни бойни пистолети в автомобил на "Капитан Андреево"



Яндекс.Метрика