Драма на "Тракия": 30 мигранти, изоставени в бус, част от тях са в кома

21.08.2023 г. 12:40:14 ч.
/
Драма на "Тракия": 30 мигранти, изоставени в бус, част от тях са в кома
Осем мигранти са в кома, след като са били изоставени в бус на магистрала "Тракия". 
Сигнал за изоставения бус на около километър преди тунела Траянови врата в посока София е подаден в 9.30 часа тази сутрин, съобщиха за БНР от Центъра за Спешна помощ в София. 
На мястото са изпратени пет линейки. 
Установено е, че в буса има около 30 мигранти. Осем от тях са в тежко състояние, изпаднали в кома. Трима са настанени в УМБАЛ "Св. Анна" в София, един е в ИСУЛ, един в "Пирогов", а двама са били откарани с линейки до пазарджишката болница, като най-близко лечебно заведение до местопроизшествието. 
Те са били задушени и дехидратирани. Медици на място преглеждат останалите мигранти.
По-рано днес други осем мигранти баха ранени при катастрофа между селата Челник и Победа.
Всички са мъже, на видима възраст около 25 години. Самоопределили са се като граждани на Сирия. 
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика