Хакери отмъкнаха 12 млн. лева от българска фирма от топ 10

10.09.2023 г. 10:53:49 ч.
/
Хакери отмъкнаха 12 млн. лева от българска фирма от топ 10
12 милиона лева източиха хакери от една от най-големите български компании, след като промениха банковата сметка на фирма, на която те трябваше да платят. Атаката е станала миналата седмица. Тя е от типа "мен ин дъ мидъл". След като са заразили една от служебните пощи на компанията, хакерите следили комуникацията. Когато компанията получила фактура, която трябва да плати, киберизмамниците просто подменили банковата сметка със своя. Вместо да се разплати с контрагента си фирмата дала дванадесетте милиона лева на мошениците. 

Парите са били прехвърлени вече десетки пъти, а следите им са изгубени. Вероятно са били изтеглени от финансови мулета. Те получават по-малко от процент от сумата. След това друга престъпна група има задачата да ги изпере. 

Източената компания е в топ 10 на българския бизнес. 
Снимка:cache2.24chasa.bg
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София



Яндекс.Метрика