Леопард избяга от зоопарка в Стара Загора, евакуираха посетителите за кратко

18.06.2023 г. 12:56:44 ч.
/ ИА Добруджа
Леопард избяга от зоопарка в Стара Загора, евакуираха посетителите за кратко
Леопард от зоологическата градина в Стара Загора избяга от клетката си около 10.30 тази сутрин, съобщиха "Нова телевизия" и БНР.
Няколко часа по-късно леопардът Данте беше заловен, съобщи директорът на зоологическата градина Ивелина Илиева. Той е бил упоен близо до клетката си.

Всички посетители са били евакуирани за около 15 минути след бягството на животното по думите на Илиева.

Причината за случилото се е "нехайно отношение" на служители, които не са затворили клетката на леопарда по време на хранене на животното, уточниха от община Стара Загора. Животното е обикаляло в района и не е напускало границите на зоологическата градина. Уверява се, че леопардът не е пострадал.

Информациите, че и втори леопард е избягал, се оказаха недостоверни.
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата



Яндекс.Метрика