Министерството на отбраната: Няма опасност армията да остане без боеприпаси

10.07.2023 г. 15:54:56 ч.
/
Министерството на отбраната: Няма опасност армията да остане без боеприпаси
Няма опасност Българската армия да остане без боеприпаси заради предоставянето на стари снаряди на Украйна и обновяването на българския запас с нови от ВМЗ - Сопот. В това увери зам.-министърът на отбраната Атанас Запрянов.

"Освобождаването на бойни припаси и тяхното освежаване, в резултат от договора между Министерство на отбраната и ВМЗ - Сопот е една мярка, която позволява да се освободим от бойни припаси оперативен запас, които се съхраняват дълго време в нашите въоръжени сили и са накрая на своя експлоатационен ресурс. И ако не ги деблокираме и не се освободим от тях сега, ще се наложи след няколко години да ги унищожаваме, да харчим средства за това и допълнително да харчим други средства за закупуването на нови такива", каза Запрянов.

Той уточни, че тази дейност се извършва в съответствие с решението на НС от 9 декември миналата година, както и решението на МС за ускоряване на този процес.

Снимка: БТА
Източник:БНТ

Коментирайте
Подобни новини
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин



Яндекс.Метрика