Протест пред МВР за по-строг контрол на пътя

04.09.2023 г. 08:37:48 ч.
/
Протест пред МВР за по-строг контрол на пътя
Пред МВР тази вечер е организиран протест с искане за по-строг контрол на нарушителите на пътя. 
На метри от министерството - на кръстовището на улици "Гурко" и "Шишман" в събота загина 15-годишно момче, блъснато от пиян шофьор.
Проявата е обявена във Фейсбук с призива: "Да спрем убийствата по пътищата. Искаме контрол, съд и затвор за убийците".

Организаторите настояват за постоянни проверки за алкохол и наркотични вещества на шофьорите, както и да се поставят камери и легнали полицаи на всички ключови места, а също и да се  осигури нощен градски транспорт.

Прокуратурата повдигна обвинения на шофьора на лекия автомобил, причинил смъртта на 15-годишното момче.

37-годишният мъж, който е шофирал с два промила алкохол - ще бъде привлечен като обвиняем за причиняване на смърт след умишлено нарушаване на правилата за движение по пътищата. В автомобила са пътували жена и нейното дете.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика