Шофьор с 2 промила алкохол уби момче на 15 години, пресичало на пешеходна пътека в София

03.09.2023 г. 07:58:58 ч.
/ ИА Добруджа
Шофьор с 2 промила алкохол уби момче на 15 години, пресичало на пешеходна пътека в София
Пиян шофьор уби 15-годишно момче, пресичало на пешеходна пътека в София. Катастрофата е станала снощи около 21:15 часа. Момчето е пресичало на пешеходна пътека на кръстовището на ул. „Гурко” и ул. ”Цар Иван Шишман”, когато го ударила колата. Хората, седнали на външните маси на близко заведение видели удара. Те са разпитани като свидетели. 

Колата се движела толкова бързо, че спряла на повече от 100 метра от мястото на сблъсъка. Зад волана бил мъж на 37 години. В колата с него били жена и малко дете.  Мъжът е задържан. Проверява се дали е натиснал спирачката преди или след удара.

Пробата с дрегер е отечла 2,08 промила алкохол в кръвта на мъжа. Дали те ще се потвърдят или ще отпаднат, ще стане ясно днес, когато ще излезе кръвната проба.        
Снимка:Булфото
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика