Властта отчита намаляване на случаите на пияни и дрогирани шофьори

01.09.2023 г. 09:49:38 ч.
/
Властта отчита намаляване на случаите на пияни и дрогирани шофьори
Намаляват случаите на дрогирани и пияни шофьори след последните законодателни промени, стана ясно на съвещание при премиера Николай Денков с представители на министерствата на вътрешните работи, на електронното управление, на образованието и наукаката и на здравеопазването, изпълняващият функциите на главен прокурор Борислав Сарафов, представители на ДАНС, Агенция "Митници" и Националното сдружение на общините в Република България.

Стана ясно, че до момента да образувани над 430 наказателни производства, както и че са иззети 214 автомобила от дрогирани шофьори. 

Отчетено бе и че през последния месец са разкрити над 20 лаборатории за производство и отглеждане на наркотични вещества, включително лаборатория за синтетична дрога, каквато като мащаб и технология досега не е разкривана в България.
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика