Начало >Добруджа >Общество

Библиотеки с книги дари Ротари клуб Добрич на медицински отделения в МБАЛ

17.07.2024 г. 14:32:30 ч.
/
Библиотеки с книги дари Ротари клуб Добрич на медицински отделения  в МБАЛ
Новата ротарианска година клубът в Добрич стартира с труд и дарение на малки библиотеки за 10 отделения в болницата в областния град. Шкафовете за книги бяха монтирани от членовете на клуба и попълнени с произведения, донесени от личните библиотеки на ротарианците. Изданията са с актуални заглавия, съобразени с възрастта на пациентите на отделенията. Членовете на клуба се постараха да донесат книги, прочетени и харесани от тях.
Изграждането на библиотеки в лечебното заведение има за цел да направи болничния престой на пациентите по-лек и ползотворен. Всеки, попадал в болница, знае, че времето там тече по-бавно, а тревожните мисли често вземат връх. Ротарианците от Добрич вярват, че всяка книга, а понякога и само няколко думи от нея, могат да променят човешки живот и да излекуват душата, което помага на тялото да се възстанови по-бързо.
 „Винаги съм вярвал в малките стъпки, които носят градивност. Така е и с малките и смислени каузи, които да реализираме. Полагането на ротариански труд и обединяването на клуба, заложихме като една от целите на годината. – каза президентът на Ротари клуб Добрич Любомир Стоянов. - Продължаваме напред, водени от нуждите на хората и обществото като цяло, от градивност и обединяване на усилията да помагаме“.

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето на 26 април
Прогноза за времето на 26 април
Областно състезание по безопасност на движението събра ученици в Добрич
Областно състезание по безопасност на движението събра ученици в Добрич
ПМГ „Иван Вазов“ – Добрич участва в Национална програма „Иновации в действие“
ПМГ „Иван Вазов“ – Добрич участва в Национална програма „Иновации в действие“
Събитие за наблюдение на птици ще се проведе днес в зооцентъра в Добрич
Събитие за наблюдение на птици ще се проведе днес в зооцентъра в Добрич



Яндекс.Метрика