Начало >Добруджа >Регионални

Лятно кино в Генерал Тошево

28.08.2013 г. 14:32:00 ч.
/ ИА Добруджа
Лятно кино в Генерал Тошево
Генерал Тошево е сред градовете, които тази година се включиха в кампанията „Лятно кино с БНТ 1”. На 1 септември от 20.30 ч. в Лятно кино – Генерал Тошево жителите на града ще имат възможността да гледат два български филма на открито.    Първият филм, който ще бъде прожектиран в неделя, е „Аве” . Лентата е отличена със „Златна роза” за режисура; награда за най-добра режисура на 16-ия София Филм Фест; награда за най-добър филм в конкурса за балканско кино и награда „Кодак” за най-добър български игрален филм; специалната награда на журито на 17-ия кинофестивал в Сараево и мн.др. „Жълто куче” е вторият филм, който ще бъде прожектиран. Това е късометражна продукция, спечелила награда за режисьорски дебютв късометражен филм от Международен филмов фестивал в Кипър /2012/, както и Наградата на публиката от Международен филмов фестивал в Канск, Русия /2012/.   Кампанията на Българска национална телевизия цели да фокусира общественото внимание върху изчезващите кинотеатри в България, чрез организиране на безплатни прожекции на открито на български филми, които да се превърнат в значимо емоционално и културно събитие за гражданите на общините.


Коментирайте
Подобни новини
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли



Яндекс.Метрика