Начало >Добруджа >Регионални

Паметник на отвлечените и убитите добруджанци ще се открие в с. Красен

28.08.2013 г. 10:33:00 ч.
/ ИА Добруджа
Паметник на отвлечените и убитите добруджанци ще се открие в с. Красен
Паметник на отвлечените и убитите през 1916 – 1918 година добруджанци ще се открие в петък (30 август), в с. Красен, Община Генерал Тошево. Инициативата за изграждане на мемориала е съвместна между Община Генерал Тошево и „Братя Алексиеви" ООД, като проекта е дело на арх. Пламен Петров, а работите по изграждането му бяха поверени на фирма „Мармодом" , гр. Варна.
Това не е първият подобен паметник, изграден в генералтошевско. През 2009 година мемориална композиция „Неовършаният харман" бе открита в с. Житен, съседно на с. Красен. И двата монумента са вдъхновени от общата съдба на хилядите добруджанци, станали жертва на румънските репресии в северната ни съседка и Молдова по време на Първата световна война.
Церемонията по откриване на паметника ще се състои в петък от 10. 00 ч., в присъствието на кметския екип на Община Генерал Тошево, жители и гости на с. Красен


Коментирайте
Подобни новини
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли



Яндекс.Метрика