Начало >Добруджа >Общество

Гласът на един руснак в България: Безумие! В Русия предстоят мрачни времена! (АУДИО)

24.02.2022 г. 14:42:43 ч.
/ ИА Добруджа
Гласът на един руснак в България: Безумие! В Русия предстоят мрачни времена! (АУДИО)
Няма друга дума, с която да се опишат действията на Владимир Путин, освен „Безумие!“. Без съмнение, всичко това ще върне Русия и руското общество десетилетия назад. В Русия настъпват мрачни времена! Такова мнение изрази в интервю за медийна група „Добруджа“ руски гражданин, който от години живее и развива бизнес в България. По лични съображения той пожела анонимност, с което ние се съобразяваме.

„Много ни е трудно от морална гледна точка, като гледаме какво се случва. Но това не са действия на Русия, а на президента Владимир Путин. За съжаление, в Русия има само един политик, само един властник – и това е той. До сега се опитвах да се разубеждавам, че всичко това е просто параноя, но вече стана ясно – този човек просто си е загубил акъла. И това, което прави, е просто безумие! Не мога да го опиша по друг начин“, заяви нашият събеседник.

Наблюденията му, са че настроенията сред приятелите и колегите му в Русия са разнопосочни. „Има много хора, сред тях и аз, които смятат, че това е безумие. Без съмнение всичко това ще върне Русия и руското общество десетилетия назад. В Русия настъпват мрачни времена! Много хора осъзнават драмата, пред която сме изправени. Разбира се, има много хора, които смятат, че Русия постъпва правилно, но има и достатъчно хора, на които всичко това е безразлично. С огромно съжаление установявам, че и в България има много хора, които одобряват действията на Путин“, споделя още руснакът.

„С политиката си през последното десетилетие Русия загуби Украйна завинаги. Дъщеря ми, която също е тук в България, има много приятелки от Украйна и аз виждам какво е отношението на младите хора спрямо Русия и нейната политика – изключително негативно. Мисля, че Русия изгуби Украйна безвъзвратно. Голямата драма на Русия е, че, по официални данни,  по време на управлението на Владимир Путин над пет милиона руснаци са напуснали страната. Предимно млади хора. Огромен потенциал, който е изгубен. Хората в Русия, дори и средната класа, които не можем да определим като бедни, вече осъзнават, че предстоят тежки и мрачни времена, като дори нямаме представа колко мащабни ще бъдат последствията. И не толкова имигрантският поток ще бъде проблем, колкото увеличаването на бедността сред населението“, добави той.

„Мисля, че това е престъпление! Абсолютно изкуствено създаден конфликт! И на мен не всичко в Украйна ми харесва, не ми харесва политиката на Украйна, но тя избра своя път и не може, само защото това не ни харесва, да отричаме съществуването на такава огромна държава. Утре може да се случи същото с други държави Финландия, Латвия, Литва, Естония, Босна, Македония“, каза още руският гражданин.
 
На снимката: Руски танкове към украинския град Мариупол

Аудио:

Снимка:Carlos Barria/Reuters

Коментирайте
Подобни новини
Корнелия Нинова в Добрич:“Непокорна България“ иска да върне морала в политиката
Корнелия Нинова в Добрич:“Непокорна България“ иска да върне морала в политиката
Прогноза за Петровден
Прогноза за Петровден
Корнелия Нинова идва в Добрич днес
Корнелия Нинова идва в Добрич днес
Велопоход в Добрич по повод Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотици
Велопоход в Добрич по повод Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотици



Яндекс.Метрика