Начало >Добруджа >Общество

„Градски транспорт Добрич“ ще изпълнява транспортната схема като вътрешен оператор

22.02.2022 г. 11:51:48 ч.
/
„Градски транспорт Добрич“ ще изпълнява транспортната схема като вътрешен оператор
„Градски транспорт Добрич“ ЕООД ще изпълнява утвърдената общинска транспортна схема, след като бъде сключен договор с общинското дружество като вътрешен оператор. Решението бе взето на днешното заседание на Общинския съвет.

Основният дебат по време на докладната дойде след предложението на съветника Михаел Игнатов, в Раздел 5 на договора да бъде записано, че възлагането на подизпълнител до 30% от линиите, да става след съгласие на Общинския съвет. То бе определено като противоречие от вносителя на докладната – зам.-кмета Росица Йорданова и управителя на „Градски транспорт – Добрич“ Катя Петкова.  Тя приема, че по този начин не й се дава право да сключва договор с подизпълнители без да получи съгласието на Общинския съвет. Росица Йорданова също посочи, че сключвайки договор с вътрешен оператор, дружеството има пълното право да сключва договори с подизпълнител.  При гласуване на предложението, то получи подкрепата на 16 съветници, но последваха още коментари по темата и прегласуване, след което предложението на Михаел Игнатов не получи необходимата подкрепа и докладната остана в първоначалния й вариант.

Не бе прието и предложението на Иво Пенчев, който искаше в решението изрично да бъде записано, че Общински съвет потвърждава статута на "Градски транспорт  Добрич" ЕООД като вътрешен оператор във връзка с решение от ноември 2019.

Самата докладна записка бе подкрепена от 22 ма съветници.

Със сключване на договор с „Градски транспорт Добрич” ЕООД в качеството му на вътрешен оператор, ще се приложи изцяло нова тарифна политика с различни от досега действащите преференциални цени. Абонаментните карти сега се издават за една линия се ползват само в линията, за която са издадени, защото операторите са различни. При поемането на превозите от един оператор абонаментни карти ще могат да се използват във всички превозни средства по маршрута на дадената линия.
В проекта на договор за пряко възлагане са предвидени нови цени на билетите и абонаментните карти.
Катя Петкова поясни, че засега ще се запази начинът на продажба на билетите – от шофьорите, а абонаментните карти ще продължат да се купуват от пунктовете на дружеството и от тези на евентуалния избран подизпълнител. Предвидено е при евентуално разширяване на обхвата на услугата, карти да се предлагат и в други обекти, като на тях ще остава 3% от сумата.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето на 10 май
Прогноза за времето на 10 май
​С изпълнение на "Ода на радостта" и Добрич се включи в национална инициатива за Деня на Европа
​С изпълнение на "Ода на радостта" и Добрич се включи в национална инициатива за Деня на Европа
НЧ „Добруджа – 2025“ кани добричлии на куиз за еврото по повод Деня на Европа
НЧ „Добруджа – 2025“ кани добричлии на куиз за еврото по повод Деня на Европа
Нова волиера с папагали „Кралско Жако“ откриха в Зооцентъра в Добрич в памет на Кристина Койчева (ВИДЕО)
Нова волиера с папагали „Кралско Жако“ откриха в Зооцентъра в Добрич в памет на Кристина Койчева (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика