Начало >Добруджа >Общество

В.ГЛАС: Войната в Европа и добрите примери в Добрич

06.03.2022 г. 14:33:52 ч.
/
 В.ГЛАС: Войната в Европа и добрите примери в Добрич
Темата на първият брой  за месец март на седмичника вестник "Глас" е свързана с войната в Европа. Всичко за украинците намерили пристан в Добруджа и за техните домакини. Българи от германския о. Хелголанд събраха помощи за украинските бежанци у нас. Акция за събиране на помощи за украинските бежанци, които пристигат в България, е организирало едно българско семейство, което е в чужбина. Борислав Александров и Татяна Пенева от над 7 години живеят на малко популярния в България германски остров в Северно море – Хелголанд. „Със съпругата ми съвсем спонтанно решихме да участваме по някакъв начин в подпомагането на бежанците от Украйна, избрали да бъдат в България. Въпреки, че не сме родом от Добруджа, решихме да насочим помощта си към източната част на страната, тъй като предполагаме, че в тази посока е по-големия поток от хора“, каза за медийна група „Добруджа“ Борислав Александров. Стоян Господинов за създалата се ситуация изисква от нас човешко отношение и съчувствие
 
От първа страница  ви предлагаме репортаж за възстановка на казармена клетва бе проведена в петък  на централния площад в гр. Балчик.  Участие в нея взеха курсанти от 1-ви курс от Националния  военен университет  в гр. Велико Търново, които пресъздадоха военната клетва, която се полага днес и е разписана в устава на военните сили, каза за медийна група „Добруджа” полковник Евгени Пенчев-зам.-началник на Националния военен университет.
Военнослужещите дават клетва и се обричат на служба на народа и Родината и са готови да дадат живота си за нея. Военната клетва и преди, и сега, говори само за едно - защита на отечеството
 
„Четенето на историята с емоции и слаба политическа култура е опасно“, разказ  на историкът и експерт в МО Радослав Симеонов в навечерието на 3 март, пред медийна група „Добруджа“. Ето как се аргументира историкът припомняйки фактите. Нека да не забравяме, че  точно гърмът на оръдията и обстрела на пушките,  изстреляните куршуми и кръвта на много хора, донесоха нашата свобода, преди толкова много столетия. Това е шумът на историята. За съжаление той не винаги съвпада с нашите нагласи, на едно хуманно, развито общество, което отрича войните, отрича насилието, но в крайна сметка ние не можем да променим хода на времето.
 
Интервюто на броя е с Огнян Велинов, който даде повод за гордост на добричлии с участието си в „Стани богат“ в края на миналата седмица. Той показа много знания, логика и съобразителност и е един от малцината, които достигнаха до 13-ти въпрос и си тръгнаха с 20 000 лв. през този сезон. Неговото представяне в играта предизвика истинска еуфория сред добричлии и бе основна тема на разговор в града в продължение на дни.
 
На спортната страница:
Добричлийката Светлана Каменова и Радослав Росенов са новите носители на Купа „Странджа“. Те получиха трофеите от президента на Българска федерация бокс Красимир Инински, с което бе сложен край на 73-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа. Двамата бяха отличени, след като спечелиха златните медали в своите категории. Светлана Каменова триумфира в категория до 57 кг. при жените.

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето на 10 май
Прогноза за времето на 10 май
​С изпълнение на "Ода на радостта" и Добрич се включи в национална инициатива за Деня на Европа
​С изпълнение на "Ода на радостта" и Добрич се включи в национална инициатива за Деня на Европа
НЧ „Добруджа – 2025“ кани добричлии на куиз за еврото по повод Деня на Европа
НЧ „Добруджа – 2025“ кани добричлии на куиз за еврото по повод Деня на Европа
Нова волиера с папагали „Кралско Жако“ откриха в Зооцентъра в Добрич в памет на Кристина Койчева (ВИДЕО)
Нова волиера с папагали „Кралско Жако“ откриха в Зооцентъра в Добрич в памет на Кристина Койчева (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика